Przejdź do głównej zawartości

Lody domowe 2,5 zl za litr

 Każdego roku robię lody. Zrobienie 2 litrów lodów zajmuje około 1,5 godziny. Dlaczego raczej nie chodzimy do sklepu po lody? Robiąc własne lody, wiem jakich składników używam. Po drugie wychodzi taniej. 

Lody robię albo mleczno jajeczne albo jeśli mam dostęp do taniego swojskiego mleka, ze śmietany i jaj.


Chciałam porównać cenowo wytworzenie lodów z zakupem.

1 litr mleka - 1,5 zł 

300 g cukru -1,5 zł

To ceny z ostatnich zapasów które kupiłam w Biedronce

Tabliczka czekolady 2,5 zł



Gaz... Tutaj nie wiem. Zakładam że 2 złote (myślę że mniej)
Jajka swojskie - 0 zł
Łącznie 7,5 zł za dwa litry. 
1 litr lodów wyniósł 3,75 jestem w stanie zrobić dwa litry lodów za 5 złotych. Taka opcja jest możliwa, gdy zamiast czekolady użyje owoców z ogrodu, czy tych zebranych z lasu. Czyli robiąc od razu 2 litry lodów, otrzymuje je za kwotę 2,5 zł


Teraz dla porównania lody z gazetki promocyjnej Biedronki 10 złotych

 









Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Cash on trush

 Znowu śmieci, które trzeba ogarnąć. Nie moje, a najemców. No ale, co my tu mamy, chciałam skupić się tylko na butelkach z ceramicznym korkiem. Toż to istny skarb. Wycenione na dole. Gdybym chciała kupić taki zestaw 50 zł nie moje. A butelek mam już prawie 100. To znaczy że prawie 500 zł wyjęłam z kosza na śmieci. Od taka sytuacja.  No i największe zaskoczenie. Sprawdziliśmy cenę takiego piwka. Jezu Chryste 20 zł. Ludziom naprawdę się powodzi. I dobrze, ale pojawia się ważne pytanie. DLACZEGO te butelki są bezzwrotne?  Oczywiście, dla mnie to dar, bo nie muszę kupować, a są dla mnie bardzo przydatne, przy tak dużym tworzeniu zapasów zimowych. 

Zdolny mąż

 Samozaparcie, praca, zaangażowanie, wsparcie ścisłego umysłu żony, dla humanistycznego męża i mamy zrobiony ganek.  Dokumentowanie takich historii, to piękna pamiątka do albumu rodzinnego. Historia nauki, cierpliwości, ciężkiej pracy, dla potomnych.  Podobnie i my mamy fotografie nieżyjącego już teścia, w trakcie budowy domu rodzinnego męża. To kawał historii, wyrzeczeń i piękna człowieka. 

Puch gęsi

 Gąski są zwierzętami wyjątkowo inteligentnymi. Co ciekawe, podnoszą alarm, kiedy kogoś widzą, w przeciwieństwie do naszego psa, który szczeka dla zasady.  Gęsi prócz jajek i mięsa, dają pierze, ale najbardziej wartościowy jest puch, który jest puszystą częścią pióra. Osobiście nie praktykuje podskubywania gęsi. Psychika nie pozwoli. One same mi ofiarowują swoje pióra. Lubią przechodzić przez krzaki malin. Tam gubią najwięcej upierzenia, ale tracą je także w trakcie porannej gimnastyki, kiedy to biegają po ogrodzie, wymachując skrzydłami.  Ja robię sobie dłuższy spacer z koszyczkiem.  Teraz pytanie, po co mi puch?  Po ciepło, którego zimą mi brakuje. Będzie na wsad do rękawic narciarskich.  Warto przypomnieć, że nasi przodkowie, w swoich poduszkach, kołdrach, kurtkach mieli tylko i wyłącznie taki wsyp. Jest naturalny.